Dünya medyası Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesini böyle gördü

14 Mayıs seçimlerine günler kala Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilme kararı alması uluslararası kamuoyunda da büyük yankı uyandırdı…

ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg, “Türkiye cumhurbaşkanlığı adayı İnce, seçime günler kala çekildi” başlığıyla gelişmeyi duyururken, “Muharrem İnce, ana muhalefet partisinden ayrılarak 2021’de kendi partisini kurmuştu. Bu karar, rüşvet ve seks kaseti iddialarını yalanladıktan sonra geldi” ifadesine yer verdi.

Bloomberg gelişmeye geniş yer ayırdı.

Bloomberg’deki haberde, “İnce, pazar günü yapılacak seçimlerden çekilme kararı alarak Erdoğan karşısındaki adayların sayısını azalttı ve seçmenin nasıl oy vereceğine dair taze belirsizlik yarattı” denildi.

Bloomberg’deki haberde İnce hakkındaki iddiaların ardından bu kararın geldiği ve dün sağlık sorunları sebebiyle bazı mitinglerini iptal ettiği de hatırlatıldı.

İngiltere merkezli haber ajansı Reuters da, “Türkiye cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçime günler kala adaylıktan çekildi” başlığını kullandı.

Haberde, “Türkiye’deki dört cumhurbaşkanı adaylarından biri olan İnce, çekildi ve potansiyel olarak Erdoğan’ın ana rakibine destek sağladı” yorumu yapıldı.

DETAYLAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir