“Kandilden talimat alanlar ile bir olamayız” diyen TDP’liler AK Parti’ye katıldı

Aralarında İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de bulunan TDP’lilerin rozetini, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun ve Kayseri Milletvekili olan aynı zamanda İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı İsmail Emrah Karayel taktı. Törende konuşan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun; “Neden AK Parti’ye katılma kararı aldınız diye sorduğumuzda, ‘Kandilden talimat alanlarla bir olamayız, biz vatan için, bayrak için yaşayan kimseleriz’ diyerek partimize katılıyorlar” İfadelerinde bulundu.

Türkiye Değişim Partisi’nden istifa eden Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer’e yeni rozetini, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun takdim etti.  İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı İsmail Emrah Karayel ise, “Türkiye Değişim Partisi ilçe başkanı, değerli yönetim kurulu üyeleri ve değerli teşkilat üyelerinin AK Parti’de olmaları, Cumhur ittifakına desteklerini açıklıyor olmaları bizim için son derece önemli. Bu katılımlar önümüzdeki seçimin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor” dedi. 

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN AK PARTİ’YE KATILIM OLUYOR”

AK Parti’ye katılımların devam edeceğini belirten AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Kurşun, TDP’lilerin, AK Parti’ye katılımlarını, ülkemiz ve milletimiz adına önemli bir gelişme olarak değerlendirdi.

“Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız, bugün AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığımıza gelerek partimize ve ailemize katıldılar. Kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Bu katılım Cumhur ittifakımızı güçlendirmiştir. Ülkemiz ve milletimiz adına önemli bir katılımdır. Türkiye Değişim Partisi’nden birçok kardeşimiz, yarında İl Başkanlığımızda, ilçe başkanlarımız ve il yönetimimiz ile bu katılımı gerçekleştirecekler. Türkiye’nin her yerinden, AK Partimize Türkiye Değişim Partisi’nden ve diğer partilerden katılım oluyor. Neden katıldınız diye sorduğumuzda, ‘Kandilden talimat alanlarla bir olmayız, biz vatan için, bayrak için yaşayan kimseleriz’ cevabını alıyoruz” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ İLE YOL YÜRÜMEK ONUR VE GURURDUR”

Türkiye Değişim Partisi’nden istifa edip AK Parti kadrolarına katılan Murat Kemer, milli olmanın önemine vurgu yaparak birçok il ve ilçe teşkilatlarının önümüzde ki günlerde AK Parti’ye geçiş yapacağını duyurdu.

“Millet ittifakının HDP’yle beraber bir olmasından dolayı böyle bir karar aldık. Daha milli, daha iyi Türkiye için Cumhur ittifakında olmaya karar verdik. Mutluyuz, gururluyuz. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yol yürümek onur ve gururdur” ifadelerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir