Orduevinde seks partisi yapmışlar

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Rus ordusuna ait bir lokalde çekilen görüntülerin ortaya çıkması ülkeyi ayağa kaldırdı…

Genelde üst düzey askerlerin cenaze törenlerinin gerçekleştiği Ekaterinburg’daki Merkez Askeri Bölge Subaylar Evi’nde çok sayıda insanın katıldığı bir seks partisi düzenlendiği ortaya çıktı.

Normalde askeri etkinlikler için kullanılan lokalde 300’den fazla üyesi olan Blue Velvet isimli grubun fantezi temalı parti düzenlediği tespit edildi. Sosyal medyaya sızan siyah-beyaz görüntülerde çok sayıda çıplak, maskeli ve kırbaç gibi aksesuar kullanan erkek ve kadının yer aldığı görülüyor.

Görüntülerin sızmasından sonra bir yetkili, “Tüm partilerini filme alıyorlar ve özel sosyal medya kanallarında yayınlıyorlar. Grubun esas yaptıkları bir araya gelmek, soyunmak, içmek ve dans etmek” dedi.

Subaylar Evi’nin kütüphanesinde düzenlenen erotik partide çekilen görüntülerin yayılmasından sonra başsavcılığa çok sayıda şikayet yapıldı.

Yerel medya kuruluşu E1, “Parti misafirlerinin şeffaf iç çamaşırı giydiği, alkol aldığı ve uyuşturucu kullandığı iddia ediliyor” ifadesine yer verirken partiye katılım için bilet fiyatlarının 6 ile 12 dolar arasında değiştiğine de değinildi..

Gönüllü Bölük Projesi’nin koordinatörü savaş yanlısı aktivist Ekaterina Ipatova ‘Subaylar Evi’nde bu tür etkinliklerin düzenlenmesini kabul edilemez buluyoruz. Burası özel askeri operasyonda ölen askerlere veda edilen yer. Partiler için gece kulüpleri var ama bunları subayların evinde düzenlemek hakarettir” dedi.

SEKS PARTİLERİ İSTİFA GETİRDİ

Putin yanlısı büyük televizyon propagandacısı Vladimir Solovyov’a bağlı bir Telegram kanalı “Anavatanları için canlarını veren askerleri uğurladıkları yere yapılan saygısızlıktan” şikayet etti.

Subaylar Meclisi Başkan Yardımcısı Georgy Podkorytov, düzenlenen özel temalı partiler nedeniyle istifa etmek zorunda kaldı. Podkorytov “Subaylar Meclisi’nin skandala karışmış olmasından ve bize çamur atmalarından dolayı üzgünüm” dedi. Pordkorytov, “Ben de bu skandala karıştım” dedi.

Devlet yanlısı askeri blog yazarı ve 307.000 Telegram takipçisi olan 44 yaşındaki Sergei Kolyasnikov ise, “İnsanların ne yaptığı umurumda değil. Ben nereyi önemsiyorum. Ölen askerlerimize veda törenleri Subaylar Evi’nde yapılıyor. İstediğiniz yerde [kokain] koklayın ama Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı Merkez Askeri Bölgesi Subaylar Evi’nde değil ve…. savaş sırasında” paylaşımında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir