Pokemon’un yeni filmi büyük beğeni topladı

Bu muhteşem eserin sadece birkaç dakikası bile, hayranlarının daha fazlasını istemesine neden oldu. Şimdi herkesin ortak dileği, bu kısa filmin bir dizi haline gelmesi ve maceraların devamını ekranlarda görebilmek. Pokemon evreninin bu benzersiz yorumu, karakterlerin ve hikayenin derinliğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Geçtiğimiz hafta Pokemon Şirketi, Ay Yeni Yılı’nı kutlamak için çok sevimli bir anime kısa film yayınladı ve şimdi benim tek isteğim bu serinin tam bir sezonunu izlemek. Ay Yeni Yılı, Çin, Kore, Vietnam ve daha birçok Asya ülkesinde yeni yılın başlangıcı olarak kutlanıyor ve bu yıl kutlamalar 10 Şubat’ta gerçekleşti. Yeni Yıl’ı kutlamak için “Tadaima” adında, “Ben Geldim” olarak çevrilebilecek yeni bir anime kısa filmi, resmi Japon Pokemon YouTube kanalında yayınlandı. Bu özel kısa film, Hanmu Chunhua (HMCH olarak da bilinir) tarafından üretildi ve All Saints Street donghua serisinde de çalışan DaiWei tarafından yönetildi.

Bu kısa filmde, insanların ve onların Pokemon partnerlerinin, boks yapmak, işten ayrılmak, araba paketlemek, tren yakalamak gibi günlük işlerini yaparken gösteriliyor; hepsi Ay Yeni Yılı’nı kutlamak için eve dönüş yolculuğunda. Film, son derece sevgiyle animasyon yapılmış ve Pokemon’un günlük hayatımızın bir parçası olabileceğini gösteren en iyi örneklerden biri olarak öne çıkıyor.

“Bir tatil için eve dönüş” konsepti biraz sınırlı olsa da, insanların Pokemon’ları ile oldukça normal hayatlarını sürdürdüğü bir dizi görmek en azından harika olurdu. Artık eğitmen konsepti biraz fazla mı kullanıldı ne dersiniz? Kısa film hakkında bir yorumda bulunan yönetmen DaiWei, küçükken Pokemon’u “çok sevdiğini” ve “hiçbir zaman Pokemon hakkında bir animasyon yaratabileceğini düşünmediğini” belirtti (Crunchyroll üzerinden). Ayrıca, kısa filmdeki tüm favori Pokemon’larını kullandığını ve tüm stüdyonun bunu yapmak için elinden geleni yaptığını da ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas